O společnosti Zetina

Původní název Zetina vznikl ve druhé polovině roku 1946 jako nová značka, určená pro nové šicí stroje vyráběné ve Zbrojovce Brno. Šicí stroje Zetina se ve Zbrojovce Brno vyráběly až do 60. let, kdy byla jejich výroba ukončena. 

Dnešní firma Zetina, spol. s r.o. byla založena v roce 1992 a stala se pokračovatelkou v tradici výroby šicích strojů. Společnost provozovala svoji činnost do roku 1994 v pronajatých prostorách. Z počátků 90. let se datuje spolupráce firmy Zetina s firmou PFAFF, pro niž postupem doby Zetina zajišťovala 70% produkce PFAFF v oblasti montáže šicích strojů pro domácnost. V roce 1994 rozhodlo vedení firmy Zetina zakoupit vlastní prostory, do nichž byly výrobní kapacity přeneseny.

Výroba šicích strojů probíhala ve firmě Zetina až do 1. února 2002, kdy byla výroba převedena do nově založené společnosti VSM Production spol s r.o.

Do podzimu 2015 byl hlavním oborem podnikání firmy Zetina pronájem vlastních prostor k podnikání a distribuce el. energie.

Od listopadu 2015 došlo k strategickému rozhodnutí obnovit ve firmě Zetina ve spolupráci s firmou Holek Production, (výrobcem), obchodní činnost v prodeji napařovacích mandlů a dvou typů elektronických šicích strojů pod tradiční značkou Zetina.

Pro distribuci těchto výrobků získala Zetina výhradní práva v oblastech:

  • Česká Republika,
  • Slovenská republika,
  • Maďarsko,
  • Polsko.

   

Zetina, spol. s r.o.
Zábrdovická 801/11
615 00 Brno
Czech Republic
+420 730 87 11 22
 
info@mandlyzetina.cz